TÜRKİYE’DE SAĞLIK VE TERMAL TURİZM

Yüksek konaklama ve personel standartları, dünyaca kabul görmüş FDA ve CE onaylı cihazlar, doktorların başarısı, önemli sağlık merkezleri; Türkiye’yi hem bölgede hem de dünyada sağlık hizmetlerinde iddialı hale getiriyor.

 

Bunun yanı sıra 48 JCI ile akredite olmuş uluslararası standartlarda sağlık kuruluşu bulunan ülkede, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere özel, kamu ve üniversite hastaneleri dünyadaki en yüksek teknoloji ile donatılarak hizmet veriyor. 2017 yılında hizmet sunmaya başlayan Şehir Hastaneleri de ülkenin sağlık hizmetlerinde çıtayı yükseltmesine olanak sağladı.

 

Jeotermal kaynak açısından dünya çapında potansiyele sahip olan Türkiye, termal tesisleri ve kaplıca uygulamaları konusunda da Avrupa’da üçüncü sırada yer alıyor. Termal su potansiyelinin yüksek mineralizasyon içeriği sayesinde etkin tedavi edici özelliklere sahip olmasıyla birlikte ülkemiz, kaplıca tedavilerinde büyük başarılar elde ediyor. Türkiye, zengin kültürel, doğal ve iklimsel özellikleriyle birlikte, termal sağlık turizmi yanı sıra ileri yaş turizmi ve wellness turizmi için de tercih edilen ülkelerin başında geliyor.

 

Özellikle hekimlik kadrolarında üst düzey uzmanlaşmış nitelikli insan kaynağı ile hizmet veren Türkiye, kısacası coğrafi yapısı, mevsimsel avantajları, kaliteli sağlık hizmeti sunumu, dünya standartlarında teknolojik ve tıbbi donanımı, Avrupa’ya kıyasla yüzde 60’lara varan uygun fiyat avantajı, termal sularının kalitesiyle sağlık ve termal turizmde dünyada liderliğe oynuyor.

 

Ülkemize sağlık turizmi ve turistin sağlığı kapsamında gelen hastaların sağlık hizmetine kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla Uluslararası Hasta Destek Birimi Tercümanlık ve Çağrı Merkezi (UHDB) 0 850 288 38 38 çağrı numarasıyla Almanca, Arapça, İngilizce, Rusça, Farsça, Fransızca olmak üzere 6 (altı) dilde 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

 

 

Gazi Mah. Çelmen Sok. 4/A Yenimahalle/Ankara
+90 312 213 3700
info@testud.org

All content © TESTUD 2020