St Petersburg’da ticari heyetimizle birlikte incelemede bulunacağımız Dunes Sanatoryumu’nu ziyaret ederek Sanatoryum Müdürü Andrey Vladimiroviç ile ikili görüşme gerçekleştirdik.

St Petersburg’da yaptığımız temaslar kapsamında Başkonsolos Yunus BELET ziyaret ederek, Şubat ayındaki ticari heyet faaliyetimiz konusunda bilgi verdik.

THY St. Petersburg ofisinde görüştüğümüz Genel Müdür İsmail Öztaş ile turizm acentaları ve tur operatörlerine yönelik konferans ve B2B görüşmelerde birlikte çalışma kararı aldık.

 

Rusya’nın başkenti Moskova’da ikincisini düzenleyeceğimiz ticari heyet faaliyetinin ön çalışmaları, Moskova engelliler rehabilitasyon merkezinde yaptığımız incelemelerle devam ediyor.

 

 

 

 

4-10 Şubat tarihleri arasında Rusya’nın iki büyük şehri Moskova ve Saint Petersburg’da 15 termal otel, fizik tedavi merkezi ve bakanlık temsilcilerinden oluşan ticari heyetimiz ile gerçekleştireceğimiz tanıtım faaliyetlerinin ilk adımını attık.

Moskova Ticaret Başmüşavirimiz Ferüdun Başer ve Ticaret Müşavirimiz Murat Fertelli ile şubat ayında gerçekleştireceğimiz faaliyetin bilgilendirme toplantısını yaptık.

 

TESTUD olarak ülkemizdeki termal ve sağlık turizminin tanıtımını geliştirmeye yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz.Türk Hava Yolları’nın Tataristan Cumhuriyeti Kazan Şube Müdürü Fırat Kiriş ile derneğimizin faaliyetlerini konuştuk.Termal ve sağlık turizmi üzerine Kazan’da gerçekleştireceğimiz etkinliklerin ülkemize sağlayacağı katma değerlerin önemine değindik.

Tataristan’ın Başkenti Kazan’da Başkonsolos Ahmet Sadık Doğan ile “Sağlık Turizmi” konulu verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Başkonsolosumuz bölgedeki sağlık ihtiyaçları ve Tataristan Fedarasyonu hakkında bizi bilgilendirdi.

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık Kazan’da yayın yapan Bim Radio’da “Termal Turizm” konulu tanıtım programına katıldı.

TESTUD’un aracılığı ile Tataristan’ın başkenti Kazan’dan kemik iliği tedavisi için Türkiye’ye gelen hastaya yardım ve moral konseri düzenlendi. Konsere Kazan’ın birbirinden ünlü ses sanatçıları katıldı. Şehrin 3 ayrı konser salonunda aynı anda yapılan konserde katılımcılar müzik şöleni yaşadı.

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Rusya’nın en çok izlenen Channel 4 kanalında “Morning Ekspres” programına katıldı.

TESTUD olarak, Yekaterinburg Başkan Yardımcısı Gagarin Anatoly Vyacheslavoviç, Ural Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Besedin Andrei Adolfoviç, Sverdlovsk Bölgesinin Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Kopelyan Evgeny Aleksandroviç, Rusya Ural Şube Başkanı Tyshchenko İlya Vladimiroviç, Sverdolovsk Fedarasyonu Ural Bölgesi Yöneticileri, Ekaterinburg Valisi, Sverdolovsk Vali Yardımcısı, Ticaret Odası Başkanı ve Bölgenin en etkili Tur Operatörlerinden önemli isimlerin yer aldığı “Rusya-Türkiye Ekonomik İşbirliği, Turizm ve Sağlık Çalışmaları” konulu toplantıya katıldık. Ayrıca 5-6 Nisan tarihlerinde Yekaterinburg’da düzenlenecek Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Travelexpo hakkında konuştuk.

TESTUD olarak Yekaterinburg’da düzenlediğimiz basın toplantısında insanlara ülkemizde var olan termal kaynakları anlattık ve termal turizmin öneminden bahsettik.

Ülkemizdeki Termal ve Sağlık Turizmini ilk durağımız Rusya Ekaterinburg’ da düzenlediğimiz etkinlikte anlatıyoruz.

Denizli Karahayıt bölgesinde PAM Termal Otel ile birlikte hizmet veren Nobel Fizik Tedavi Merkezi’nin değerli yöneticisi Sayın Birsel Ceylan’ın daveti ile tesisi ve verilen tedavi hizmetlerini yerinde inceledik.

Termal ve doğa şehri #Bursa 'da #Rommer fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezini ve çok kıymetli Dr. Metin Bey'i ziyaretimiz gelecek yıllar için oldukça verimli ve umut verici geçti.

Dernek Başkanımız Yavuz YILIK Kazdağları'nın dünyaca ünlü havasını, #termal konforla buluşturan #Ramada Otel'in çok değerli yöneticileri Nurettin Yalçınsu @yalcinsu ile @yagizongen yabancı turistleri yöreye çekme konusunda verimli bir toplantı gerçekleştirdi.

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Rus halkının yoğun ilgi gösterdiği Health Resort Spa Hotel İngala.su'da incelemelerde bulundu. Yılık, halkın hangi tedavi başlıklarından nasıl yararlandığı konusunda yetkililerden detaylı bilgi aldı.

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı #YavuzYılık, Ural Turizm Derneği Başkanı Mikhail Maltsev ile çok önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmede Ural federasyonundaki termal tesis ve turizm acentaları ile iş birliği konuları masaya yatırıldı. Toplantı sonunda işbirliği ve iyi niyet anlaşması imzalanması konusunda mutabık kalındı.

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Rusya'da Ekaterinburg Fahri Konsolosu Sayın Sergey Trofimov ile bir araya geldi. Yılık, Türkiye Fahri Konsolosluğu'nda yapılan görüşmede Rusya'da düzenlenecek etkinlikle ilgili önemli detayları anlattı ve Fahri Konsolosu, Hyatt Regency Ekaterinburg Hotel'de yapılacak büyük etkinliğe davet etti.

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık, Ekaterinburg'ta Kanal 4'e özel röportaj verdi. Yılık, TESTUD faaliyetleri ve Rusya'da gerçekleşecek etkinlik hakkında çok özel başlıklara değindi.

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık, büyük Rusya etkinliği için çalışmalara devam ediyor. Yılık, Moskova'da özel bir fizik tedavi ve rehabilatasyon merkezindeki yetkililerle görüştü ve incelemelerde bulundu.

 

 

 

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık Yekaterinburg ve Tyumen'deki workshop etkinliğini koordine eden #topmedclinic ile bir araya geldi. Görüşmede etkinliğin her detayı en ince ayrıntısına kadar ele alındı.

Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı #YavuzYılık , #tourbusru ekibi ile bir araya geldi. Toplantıda etkinliğe katılacak sağlık çalışanları, turizm sektörü yetkilileri, devlet ve sanayi tesisleri temsilcileri ile kurulacak iletişim ve organizasyonun detayları tartışıldı.

 

 

Gazi Mah. Çelmen Sok. 4/A Yenimahalle/Ankara
+90 312 213 3700
info@testud.org

All content © TESTUD 2020