Derneğimiz

Türkiye’nin termal sağlık turizminde hak ettiği noktaya gelmesine katkı sağlamayı amaç edinen TESTUD, bu amaç doğrultusunda Türkiye’deki termal suları ve termal tesislerin dünya çapında tanıtılması için çalışmalar yürütüyor.

Türkiye’nin termal sağlık turizminde hak ettiği noktaya gelmesine katkı sağlamayı amaç edinen TESTUD, bu amaç doğrultusunda Türkiye’deki termal suları ve termal tesislerin dünya çapında tanıtılması için çalışmalar yürütüyor.

 

TESTUD, fizik tedavi, iklim kürü, egzersiz, rehabilitasyon, diyet, psikoterapi, cilt rahatsızlıkları gibi sorunlar nedeniyle tedavi amaçlı seyahat eden turistlere, ülkemizin termal zenginliğini, uluslararası standartlardaki sağlık tesis ve kliniklerini daha yakından tanıtmak için çalışmalar yürütüyor.

Özellikle yurt dışındaki turizm fuarlarına katılım gösteren TESTUD, Türkiye’nin sağlık ve termal turizmdeki potansiyelini birebir tanıtma şansı yakalıyor. Ülkelerin önemli kurum, kuruluş, acenta, tur operatörü ve basın mensuplarıyla yakın ilişkiler kurmaya çalışan TESTUD, Türkiye’nin sağlık ve termal turizmi için lobi faaliyetleri de yürütüyor.

 

Yaz turizmi için Türkiye’ye en çok turist gönderen Rusya’nın, sağlık ve termal turizmde de ülkemize olan potansiyel oranını arttırmayı kendine hedef edinen TESTUD, bu hedef doğrultusunda çalışmalara başladı.

11-23 Ocak 2019 tarihlerinde Rusya’nın en büyük kentleri olan Çelyabinsk, Ufa, Samara, Voronej, Krasnodar, Soçi’de Türkiye’nin sağlık ve termal turizmini anlatacak olan TESTUD, her şehirde acenta, tur operatörü, doktorlar ve basın mensuplarıyla ayrı ayrı görüşecek önemli bir tanıtım atağına başlıyor.

 

Türkiye’nin sağlık ve termal turizm ile termal tesisleri ve sağlık kuruluşlarının tanıtımı için Rusya ve Türkiye’de organizasyon, konferans ve workshoplar düzenleyen TESTUD, Türk firmalarının da tanıtımına da olanak sağlıyor.

 

Rusya’dan, tur operatörü, acenta, basın mensubu ve doktorlardan oluşan 30 kişilik 2 ayrı heyeti Şubat ve Mart ayında Türkiye’de ağırlamaya hazırlanan TESTUD, Türkiye’nin marka bilinirliğine katkı sağlıyor.

TESTUD, Türkiye’nin termal ve sağlık turizminde hak ettiği noktaya gelmesine katkı sağlamayı kendine görev edindi.

 

 

 

Gazi Mah. Çelmen Sok. 4/A Yenimahalle/Ankara
+90 312 213 3700
info@testud.org

All content © TESTUD 2020