ІСТОРИЧНЕ ТЕРМАЛЬНЕ МІСТО БУРСА

У Бурсі, в оздоровчому центрі з зеленою рослинністю і рясним киснем, є безліч важливих гарячих джерел. Цілющі гарячі води, що витікають з північного підніжжя гори Улудаг, тисячоліттями використовувалися людьми в лікувальних цілях.

 

Бурса, яка була домом багатьох цивілізацій, дарує зцілення протягом століть. Термальні води Бурси, що були джерелом здоров’я для Риму, Візантії, Сельджуцької імперії та Османської імперії, використовуються при лікуванні багатьох захворювань. Гарячі джерела Бурси, які зцілювали імператорів та королев протягом століть, як і раніше зберігають своє значення і сьогодні.

 

Термальні джерела Бурси в першу чергу є корисними при лікуванні: ревматичних розладів, проблеми з вагою, захворюваннях травної системи, захворюваннях печінки та підшлункової залози, нервових та шкірних захворюваннях.

 

Також відомо, що джерела Бурси, які приймають вітчизняних та іноземних туристів, добре підходять для лікування болючих захворювань із застосуванням термальних ванн. В термальних закладах Бурси можна скористатись великими термальними басейнами, грязьовими ваннами, питними процедурами, фізичною терапією, масажем і косметичними процедурами. Вода в джерелах має різну температуру.

 

ХВОРОБИ, ПРИ ЯКИХ КОРИСНІ ТЕРМАЛЬНІ РЕСУРСИ БУРСИ:

* Захворювання дихальних шляхів,

* Захворювання нервової системи,

* Хвороби суглобів,

* М'язовий ревматизм,

• Подагра,

* Надмірне ожиріння,

* Гінекологічні захворювання,

* Захворювання нирок та жовчного міхура,

* Шкірні захворювання,

• Захворювання шлунку

* Порушення сечовивідних шляхів,

* Проблеми з печінкою.

 

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ІСТОРІЇ ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ: БУРСА

ДЖЕРЕЛА ОЙЛАТ

 

На 27-му кілометрі на південь від дороги Бурса-Інегель, біля підніжжя гори Улудаг на висоті 840 метрів серед хвойних дерев знаходяться джерела Ойлат. Курорти Ойлат займають друге місце в світі за властивостями води. Особливість цієї води в тому, що вона придатна для пиття. Температура води становить 40,5 градуса. Вона багата натрієм, кальцієм, магнієм, сульфатом і бікарбонатом. Термальні джерела Ойлат є одними з перших джерел регіону та  використовуються ще з Візантійського періоду. Води цього джерела особливо ефективні при лікуванні нервових захворювань.

 

 

ДЖЕРЕЛА ЧЕКІРГЕ

 

У центрі міста Бурса, в районі Чекірге існує 4 термальних джерела: гаряче джерело Йені, гаряче джерело Кюкюртлю, Кайнарджа та Кара-Мустафа-Паша. Температура води в цих джерелах  коливається від 57,6 до 84,2 градусів і містить бікарбонат, хлорид, фтор, сульфат, кальцій, магній, натрій, калій, літій, аніон і катіон-іони.

 

Лікувальні властивості гарячої води були доведені при наступних хворобах:  застосування ванн під контролем лікаря при запальних процесах хронічних ревматичних захворюваннь (ревматоїдний артрит, особливо анкілозуючий спондиліт); біль у попереку; захворювання суглобів такі як остеоартрит; міозит; фіброміалгія; тендиніт; захворювання, м'яких тканин, ортопедичних операціях, нейрохірургії, при окремих неврологічних захворюваннях, церебральному паралічі; з метою реабілітації при стресі, вегето-судинної дистонії, спортивних травмах. Оскільки вода з джерел містить фтор, її можна пити в якості допоміжного лікувального елемента при остеопорозі.

 

 

ДАВНЄ ДЖЕРЕЛО

Стародавня термальна ванна є найстарішим і найбільшим спа-центром в Бурсі. У 1385 році за часів правління османського султана Мурада I стародавнє джерело було відреставровано. Вперше про цю споруду згадується в записах візантійського періоду. Температура води у ванні, яка має вигляд басейну, оточеного візантійськими колонами, становить 45 градусів за Цельсієм. Вода з давнього джерела добре впливає на травний тракт, гінекологічні та серцево-судинні захворювання.

 

 

ТЕРМАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА ТЮМБУЛЬДЕК

У 19 кілометрах від Бурси, в районі Мустафа Kемаль Паша в селі Акарджа,  знаходиться гаряче джерело Тюмбюльдек, який найбільше використовується для ванних процедур.  Гаряча джерельна вода має такі особливості як усунення больових синдромів, покращення кровообігу; за рахунок вмісту у воді заліза, маэ естрогенний ефект на шкіру і допомагає позбавитись вд зморшок. Джерело також використовується для лікування захворювань печінки, шлунка, кишечника, підшлункової залози та жовчного міхура..

 

 

ТЕРМАЛЬНЕ ДЖЕРЕЛО ГЕМЛІК

Гаряча джерельна вода в районі Гемлік в Бурсі корисна при ревматизмі, невралгії, розумової втоми, неврастенії і серцевих захворюваннях.

 

ДЖЕРЕЛО АГЇАЧХІСАР

Джерельні води, що злегка пахнуть сіркою, переважно використовуються для ванних процедур при лікуванні важких захворювань, а також для грязьових ванн при лікуванні шкірних захворювань і корости.

 

 

БУРСА – ОБ’ЄКТ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Бурса, яка засліплює очі багатством унікальних пам’яток римського, візантійського та османського періодів, також користується великою симпатією, завдяки своїй природі. Бурса, що внесена до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, займає своє місце серед важливих міст Туреччини з точки зору історії, культури, релігії та термального туризму.

 

На 38-их зборах Комітету Всесвітньої Спадщини Бурса була визнана місцем всесвітньої спадщини в культурній категорії "Бурса і Джумаликизик: народження Османської імперії". Разом з Бурсою в список увійшли, прилеглі до неї соціальні комплекси Орхангазі і Хюдавендігар (Мурад I), Йилдирим (Баязид I), Ешиль (. Мехмед I), Мурадіє (Мурад II) та село Джумаликизик.

 

КУЛЬТУРНИЙ, ІСТОРИЧНИЙ ТА РЕЛІГІЙНИЙ ТУРИЗМ

Бурса з її великою історією є одним з найважливіших пунктів у світі для культурного, історичного та релігійного туризму, тому що тут є артефакти, що залишилися від Віфінійського, Римського та Османського періодів. Багато витворів того періоду, що дожили до наших днів: мечеті, готелі, хамами, мости, вікові османські платани - є османською спадщиною, яка описує славну історію Бурси.

ПЛЯЖНИЙ ТУРИЗМ

Приблизно в 135-ти км на південь від Мармурового моря, в Бурсі, розташованій на довгому узбережжі, знаходяться великі природні пляжі в районах Караджабей, Муданья і Гемлік, а також прекрасні пляжі на берегах озер Ізнік та Улубат (Аполіонт). Від території Йенікьой і Байрамдере (Малкара) до Зейтіндагу в Муданії простягаються довгі та широкі пляжі. Також на цих берегах знаходяться пляжі з гарним піском: Куршунлу, Байрамдере, Йенікьой-Муданія, Месудіє, Егердже і Есендже

 

ЗИМОВИЙ ТУРИЗМ

Розташований в 36-ти кілометрах на південь від Бурси, Улудаг є найпопулярнішим центром зимових видів спорту в країні. Улудаг, який в 1961 році був оголошений національним парком, з його багатством флори і фауни, пропонує можливості не тільки для зимового туризму, але і для кемпінгу, трекінгу і походів на пікніки влітку. Улудаг, відомий в давнину як Олімпос Місіос (Olympos Mysios), зайняв своє місце в міфології як місце, з якого боги спостерігали за Троянською війною.

 

Гірськолижний курорт Улудаг мае відповідні географічні умови з точки зору катання на гірських та бігових лижах, а також практики "лижних турів" та "вертолітних лиж". Крім катання на лижах, гості можуть спробувати снігову дошку, снігохід і катання на ковзанах. На 6-ї різних треках з різним ступенем складності, ми можемо побачити багато облич Улудагу та відчути взміну природи.

 

ОЗЕРО ІЗНІК

Озеро Ізнік є найбільшим озером в регіоні Мармурового моря і 5-м за величиною в Туреччині. Це - велике природне тектонічне прісноводне озеро глибиною не більше 80 метрів.  Воно має статус «Важливого пташиного ареалу» для дрібних бакланів і нічних чапель, що утворюють колонії. Серед інших видів птахів, які гніздяться,  виділяють сотні пар морських, жовтих, маленьких білих та сірих чапель. У зимові місяці в озері Ізнік мешкає значна кількість водоплавних птахів.

 

Улудаг

Улудаг – це найвища гора в Західній Анатолії. Проживання таких птахів як бородатий гриф (2 пари) і скельний орел (2 пари) надають району статус «Важливого пташиного ареалу». Ця гора також є одним з небагатьох місць в Туреччині, де, як відомо, живе волохатий сич.

 

Озеро Улубат

Озеро Улубат, яке отримало статус «Важливого пташиного ареалу", є місцем розмноження дрібних бакланів, жовтих чапель і пеліканів. Взимку в озері водиться велика кількість водоплавних птахів, серед яких можна спостерігати дрібний бакланів, кучерявий пелікан, попелюх, чубата качка і лисуха. Інші відомі птахи, які розмножуються на озері, включають маленьку білу чаплю та коровайку.

 

 

Дельта Коджачай

Це місце має статус «Важливого пташиного ареалу", розмножуються популяції білого лелеки, білоокої черні, дерихвіста лучного і морського зуйка. Під час міграції значна кількість дрібних бакланів і білих пеліканів, а взимку велика кількість водоплавних птахів, особливо незграбних, вибирають дельту в якості житла. Серед інших птахів , що тут розмножуються,  водяться такі як бугайчик, нічна та жовта чапля, маленька біла чапля, сіра чапля, лебеді, крижень, угорська качка, попелюх, білохвостий орел, лисуха, кулик, малий крачок і безліч видів дятлів.

 

РОСЛИНИ

Цей регіон є одним з рідкісних місць з точки зору рослинного багатства. Рослини пробуджуються в березні та квітнуть протягом всього літа. Дуже цінні та рідкісні види рослин, що ростуть в цьому регіоні, поширені в місцях, розташованих над лісовими масивами та в гірських поясах.

 

Газі Мах. Кельмен Сок. 4 / A Yenimahalle / Анкара
+90 312 213 3700
info@testud.org

All content © TESTUD 2020